Sıkça Sorulan Sorular

 • Hayal Kumbarası Nedir?

  Hayal Kumbarası; eğitim, kültür sanat, teknoloji, çevre gibi pek çok konuda proje fikri ve hayali olan kişilerin, hayallerine finansal olarak destek olabilecek kişi veya kurumları bir araya getiren kitlesel fonlama platformudur. Hayal Kumbarası, hayaline adım adım ulaşmak isteyen ve bu hayale ortak olup desteklemek isteyen “Hayal Arkadaşları”nın buluşma noktasıdır.

 • Nasıl Kampanya Başlatabilirim?

  Üye girişi yaptıktan sonra "Kampanya Başlat" üzerinden kampanya adı, kampanya detayı, hedef bütçe, kampanya sona erme tarihi, fotoğraf, video ve ödüller gibi bilgilerini doldurarak bir kampanya oluşturabilirsiniz. Kampanyalar editöryel onaydan sonra yayına alınır.

 • Kampanyamdan Elde Edilen Gelir Ne Zaman Dağıtılır?

  Kampanya sona erdikten 10 iş günü sonra ödeme, kart harcamalarına bir itiraz gelmediği sürece kampanya sahibinin belirttiği hesap numarasına ödeme sistemi ve Hayal Kumbarası hizmet bedeli düştükten sonra transfer edilir.

 • Hayal Kumbarası Kampanyaları Denetliyor mu?

  Hayal Kumbarası olarak tüm kampanyaların doğruluğunu ve güvenilirliğini denetledikten sonra yayına alıyoruz. Kampanya sonunda kampanya sahibinin belirlediği ödüllerin teslim durumunu sorguluyor ve takip ediyoruz.

 • Beğendiğim bir kampanyaya nasıl destek verebilirim ?

  Hayal Kumbarası ödül bazlı bir kitlesel fonlamayı amaçlamaktadır. Bu nedenle her kampanya farklı ödül seçeneklerine sahiptir

  Proje sayfasında kendine uygun kampanyayı seçtikten sonra ödeme işlemini gerçekleştirerek beğendiğin projelere destek olabilirsin.

* Diğer sorularınız için bizimle [email protected] mail adresimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.